امروز یکشنبه ۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ برابر است با 2019/03/24

کامپیوترها در سال ۲۰۴۰ انرژی بسیار بیشتری لازم دارند!


جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۲۵۸ views
دسته: اخبار

دانشمندان پیش‌بینی کرده‌اند با وجود پیشرفت‌های اساسی در طراحی کامپیوترها، در سال ۲۰۴۰ تراشه‌های کامپیوتری نیاز به الکتریسیته بیشتری نسبت به تولید امروزی انرژی خواهند داشت.

این طرح بدین معناست که توانایی همگام شدن با قانون موره – ایده‌ای که تعداد ترانزیستورهای موجود در یک مدار هر دو سال تقریبا دو برابر می‌شود – کمی مشکل به نظر می‌آید.

پیش بینی در مورد نیاز تراشه‌های کامپیوتری به الکتریسیته بیشتر در واقع در گزارشی توسط انجمن صنعتی نیمه رسانایی (SIA) در اواخر سال پیش رد شد، ولی الان دوباره مورد توجه قرار گرفته است، گروهی در حال بررسی وضعیت نهایی این پروژه برای بهره برداری در صنعت نیمه رسانایی هستند.

ایده اصلی این است که اگر تراشه‌های کامپیوتری به کمک تعدادی از ترانزیستورهای بزرگ، قدرتمندتر شده باشند، نیاز به نیروی بیشتری برای کار کردن دارند (مگر این که کارایی‌شان بهبود یابد). صاحب کارخانه‌های تراشه‌های نیمه رسانا می‌توانند این قدرت را به وسیله مهندسین با استعداد بهبود بخشند، ولی ASI گفت: “در این روش محدودیت هایی در حال حاضر وجود دارد.”

در گزارشی در سال ۲۰۱۵ آمده است: “توانایی صنعت در پیروی از قانون موره مربوط به ترانزیستورهای کوچک ولی با قدرت بیشتر و مدیریت دمایی بهتر است.افزایش ترانزیستورها در هر تراشه به معنی اتصالات بیشتر است – اتصال ریزپردازنده‌ها می‌تواند به اندازه کیلومترها طول داشته باشند. ولی وقتی اتصالات کوچک می‌شوند، بی‌کفایت‌تر می‌شوند.”

در پروسه‌ای طولانی، SIA محاسبه کرد که با این سرعتی که چیزها به سمت استفاده از تراشه‌های مهندسی پیش می‌روند، “کامپیوترها تا سال ۲۰۴۰ دوام نمی‌آورند، زیرا انرژی مورد نیاز برای محاسبات کامپیوتری از انرژی تولیدی جهانی فراتر می‌رود”.

شما می‌توانید این مشکل را در طرح زیر ببینید، همچنین منحنی قدرت سیستم‌های امروزی – خط محک به رنگ نارنجی نشان داده شده است – پروژه جهانی تولید انرژی بین سال‌های ۲۰۳۵ و ۲۰۴۰ را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

 

امروزه، تراشه‌های مهندسی شامل ترانزیستورهای کوچک مهندسی سه بعدی هستند تا کارایی بالاتری داشته باشند و با قانون موره سازگار باشد، ولی SIA معتقد است این پروسه تا ابد ادامه ندارد زیرا در آینده با وجود تراشه‌های حجیم‌تر با کمبود انرژی مواجه خواهیم شد.

SIA معتقد است: “پیشرفت این تراشه ها کم کم در حال مواجه شدن با محدودیت‌های فیزیکی است. مدیریت اطلاعات بر روی تراشه موجب کاهش هزینه‌های تولید انرژی می‌شود و نیازمند آزمایشاتی هماهنگ در مواد، دستگاه‌ها و ساختارهایی جدید است.” این ساختار و تکنولوژی جدید هر چند بر اساس منحنی‌های نمودار رفتار کند برای برقراری جریان در نیمه رساناهای دیجیتال نیاز به چندین برابر انرژی‌ای دارد که بهترین تخمین به ما می‌گوید.

چالش اساسی پیش روی مهندسان و دانشمندان امروزه این می‌باشد که برای انطباق تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ و تکنولوژی کنونی مثل ترانزیستورهای کاهنده مشکل خواهند داشت و استفاده از این تراشه‌‌ها غیرممکن خواهد بود.

این یک پرسش بزرگ است، ولی حرکت بعدی برای تحقیقات و محاسباتی کارآمد ممکن است از جایی شروع شود که دقیقا مربوط به تعداد ترانزیستور نباشد – و خوشبختانه قانون موره در دهه‌های آینده کاربرد دارد.

توماس کونته از جورجیا تک به راچل کرتلند در طیف بین IEEE گفت : “آن مانع در سال ۲۰۰۵ شروع به فروریختن کرد و از آن زمان تا به الان ما ترانزیستورهایی بسیاری ساخته‌ایم ولی پیشرفت قابل توجهی نداشته‌ایم.”

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216