امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/22

وزیر ارتباطات: دلایل اختلالات سرور تلگرام منظم شدن جلسات شورای عالی فضای مجازی


دوشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۹۶ views
دسته: اخبار

محمود واعظی امروز در حاشیه همایش فرصتهای سرمایه گذاری شهر هوشمند در جمع خبرنگاران در واکنش به حکم روز گذشته مقام معظم رهبری و تبیین ۱۰ وظیفه شورای عالی فضای مجازی، گفت: این حکم فصل‌الخطاب است و باید با جدیت برای عملیاتی شدن آنها تلاش کنیم که فعالیت شوراهای موازی نیز حتی باید تعطیل شود.

 واعظی در پاسخ به سؤال دیگری درباره پیوست فرهنگی موبایل که دو سال در انتظار تصویب در شورای عالی فضای مجازی قرار دارد، گفت: برای پیوست فرهنگی از یک سال و نیم قبل مشاور گرفته‌ایم و پیشنهادی را آماده کرده‌ایم که گزارش آن به مرکز ملی فضای مجازی ارائه شده است.
وی درباره تأخیر در برگزاری جلسات شورای عالی فضای مجازی نیز گفت: در دوره جدید ان‌شاءالله برگزاری جلسات منظم می‌شود علت اینکه جلسات با تأخیر برگزار می‌شد این بود که دستور کار پخته و منظمی وجود نداشت و وقت سران قوه بسیار ارزش دارد؛ اما با چارچوبی که اکنون روشن شده امید می رود در آینده شاهد تعامل بین دستگاه‌ها و مرکز ملی فضای مجازی باشیم و مرکز ملی فضای مجازی کانونی برای تصمیم‌گیری،سیاستگذاری و نظارت در برنامه‌های کلان باشد.

 

وزیر ارتباطات درباره اختلال تلگرام از صبح امروز، گفت: اختلال تلگرام ۵ تا ۶ ساعت بود که به دلیل اختلال در سرویس اینترنت بین‌الملل حادث شد؛ همچنان که از روز گذشته ۵۰ گیگابیت از اینترنتی که ایران از ترکیه می‌گیرد از مدار خارج شده بود که این موضوع توسط ترکیه و به دلیل تحولات سیاسی آن کشور حادث شده بود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز، اختلال چند روز اخیر شبکه اینترنت کشور را مربوط به قطع لینک ارتباطی ایران از مسیر کشور ترکیه به دلیل مسائل داخلی این کشور برشمرد.

محمود خسروی امروز در همایش فرصتهای سرمایه گذاری شهر هوشمند در جمع خبرنگاران اعلام کرد: جمعه شب گذشته، ترکیه به دلیل مسائل داخلی ۵۰ گیگابیت از لینک اینترنت ایران را قطع کرده بود که اکنون بار دیگر این ظرفیت به شبکه بازگشته است.

وی با بیان اینکه این موضوع به مانند انفجار خط لوله گاز است گفت: اگرچه اینترنت ایران از مسیرهای مختلفی خریداری می‌شود و مسیرهای پشتیبان دارد اما این قطعی لینک، در شبکه مشهود بوده است.

خسروی گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت، ارتباط را مستقیم به مشتری‌های خود می‌فروشد، اما مشتری‌ها ظرفیت را سر به سر و حتی بیش‌ از ظرفیت مشتری‌های نهایی می‌فروشند از این رو کمی و کندی نیز برای مشتری نهایی ایجاد مشکل می‌کند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه این قطعی پس از ساعاتی برطرف شد و اکنون شبکه در وضعیت عادی است در مورد اختلال چند ساعته صبح امروز تلگرام نیز گفت: اگر اختلالی در اینترنت باشد در همه سرویس‌ها بروز می‌کند و هیچ محدودیت تعمدی در تلگرام اعمال نشده است.

 

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216