امروز یکشنبه ۴ فروردین ماه ۱۳۹۸ برابر است با 2019/03/24

ماجراى هک حساب کاربرى تلگرام ١۵ میلیون ایرانى از چه قرار است؟


جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱۸ views
دسته: اخبار

 

چگونه مطمئن شویم امنیت حساب تلگرام ما برقرار است؟حمله ی عظیم سایبری که اخیرا علیه تلگرام در ایران صورت گرفت بر چه اساسی بود؟ و چگونه صورت گرفت؟ و اما پاسخ این سوالات را در این مقاله بخوانید.

جریان هک حساب کاربرى تلگرام ۱۵ میلیون کاربر ایرانی از این قرار بود که افرادی شماره تلفن همراه میلیون ها ایرانی را بررسی کردند و در این بین از اتصال ۱۵ میلیون خط تلفن همراه ایرانی به تلگرام مطلع شدند و آن ها فقط توانستند اطلاعاتی که در دسترس عمومی قرار دارد را بدست آورند و به خود حساب های کاربری دسترسی و نفوذ پیدا نکردند.

با این حال از آنجایی که در سال جاری محدودیت های ویژه ای بر روی برنامه نویسی تلگرام اعمال شده، چنین هک گسترده ای که اذهان عمومی را با تصوراتی غلط (مبنی بر هک اطلاعات شخصی) درگیر این ماجرا کرده است امکان پذیر نمیباشد.

همه میدانیم که تلگرام بر پایه ی شماره ی تلفن همراه اشخاص عمل میکند و فعال میشود و با این حال هر کس میتواند بررسی کند که آیا شماره ای در تلگرام فعال میباشد یا نه، در نتیجه جوسازی این افراد با تیتر درشت “هک حساب کاربری تلگرام ۱۵ میلیون ایرانی” آنچنان کار خارق العاده ای نیست.

در این جا روشی را به شما پیشنهاد میکنیم تا امنیت دسترسی به داده های شخصی شما در تلگرام به صددرصد نزدیک شود و این روش یکی از قابلیت هایی میباشد که سال گذشته به تلگرام افزوده شده.

از آنجایی که فعال سازی و نفوذ به تلگرام افراد از طریق پیامک صورت میگیرد و در صورتی که حتی احساس میکنید در بدترین حالت اپراتور تلفن همراه شما به پیامک هاى شما نفوذ دارد، از “تایید هویت دو مرحله ای ” استفاده کنید تا حسابتان به وسیله ی رمز عبور محافظت شود، با فعال سازی این قابلیت، شخص هکر و یا سواستفاده گر حتی با داشتن پیامک فعال سازى نمیتواند به حساب تلگرام شما درسترسی پیدا کند.

تایید هویت دومرحله ای را از طریق زیر میتوانید فعال کنید:

Open Telegram> Settings> Privacy and Security> 2-Step Verification

همچنین در قسمت

Privacy and Security > Active Sessions

لیست تمام دستگاه هایی که به حساب کاربری تلگرام شما متصل میباشد را نشان میدهد و شما میتوانید از همان قسمت دسترسی هر یک از دستگاه ها را خاتمه دهید.

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216