امروز پنج شنبه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/24

فناوری TDD-LTE با نام TD-LTE ایرانسل با چه سه سرعتی عرضه شده است؟


جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲۱ views
دسته: اخبار

اینترنت پرسرعت ثابت نسل چهارم یکی از خدمات ۴G به حساب می‌آید. این نوع دسترسی به اینترنت به دلیل استفاده از فناوری TDD-LTE با نام TD-LTE در دنیای فناوری شناخته می‌شود.

عیلرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل ایرانسل در این مراسم اعلام کرد: «استفاده از کلام ثابت به معنای عدم جابجایی و حمل و نقل نیست. از این مودم‌ها در هر جای کشور که پوشش TD-LTE وجود دارد می‌توان استفاده کرد و این فناوری را به راحتی جابجا کرد. پس کلمه‌ی ثابت به معنای ثابت در فناوری ADSL نیست.»

دزفولی افزود: «فناوری ۳G ایرانسل ١۶.۵ میلیون مشترک در کشور دارد. در فناوری ۴G روزانه ٢۵٠ ترابایت در روز ترافیک مصرفی کاربران ایرانسل است. در مجموع اینترنت پهن باند ایرانسل ١٧ میلیون مشترک دارد که روزانه ١٠٠٠ ترابایت ترافیک در روز توسط اینترنت پهن باند ۳G و ۴G مصرف می‌شود که ٢۵ درصد از مصرف اینترنت کل کشور است. »

مدیرعامل ایرانسل گفت: «متوسط رشد اینترنت همراه پهن باند هر کاربر در ۲ سال گذشته ١٠ برابر شده که در مجموع رشد ٢٠ برابری داشته است. ٩٠درصد مصرف دیتای ایرانسل در ۳G و ۴G است. رشد گوشی‌های۴G کاربران ایرانسل در سال گذشته ٣.۶ برابر شده است و ٢۵ میلیون نفر از مشترکانمان گوشی ‌هوشمند دارند.»

دزفولی ادامه داد: «میانگین سرعت کاربران ما در شبکه‌ی نسل چهارم ١٠ مگابیت بر ثانیه بوده است. باید بدانیم هر ١٠درصد افزایش ضریب نفوذ پهن باند باعث رشد ١.٣٨ درصدی تولید ناخالص ملی (GDP) می‌شود.»

مدیرعامل ایرانسل بیان‌ کرد: «تا سال ٢٠١۵ حدود ٧.٣ میلیارد اشتراک تلفن همراه در دنیا بوجود آمده است که با توجه به اینترنت اشیاء قرار است تا سال ٢٠٢٠ حدود ۵٠ میلیارد دستگاه به اینترنت متصل شود. این اهمیت رشد فناوری‌های موبایل و اینترنت همراه را می‌رساند.»

او افزود: «ما در ۴G همگام با دنیا هستیم اما متأسفانه به خاطر تأخیر در دریافت پروانه در ۳G از دنیا عقب مانده‌ایم که در یک‌سال پیش‌رو این کمبود را برطرف می‌کنیم.»

به گفته‌ی مدیرعامل ایرانسل، با توجه به مصرف بالای ویدیو در دنیا پروژه IPTV ایرانسل به زودی راه اندازی می‌شود.

دزفولی تأکید کرد: «ما در TD-LTE یک سال دیرتر از اروپا پروانه گرفته‌ایم و بنابراین این سرویس به صورت آزمایشی به بهره‌برداری رسید. در حالی که دیگر کشورها مانند چین در معدود شهرهایشان در ابتدا این فناوری را ارائه دادند اما امروز ما در ٢۵ شهر کشور این فناوری را بهره‌برداری می‌کنیم.»

به گفته‌ی مدیرعامل ایرانسل میزان ping این فناوری پایین است و این مورد برای بازی آنلاین و تماشای ویدیو مهم است. در تست گرفته شده توسط ایرانسل این تست به ٣٣ میلی‌ثانیه در ‌‌‌‌latancy یا ping رسید که عدد خوبی است.

ایرانسل امروز علاوه بر مشهد TD-LTE را در شهرهای اراک، اردبیل، ارومیه، ایلام، بجنورد، بندرعباس، بوشهر، بیرجند، خرم‌آباد، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سمنان، سنندج، شهرکرد، قزوین، قم، کرمان، گرگان، همدان، یاسوج و یزد به صورت رسمی و تجاری به بهره‌برداری رساند. نکته‌ی جالب عدم بهره‌برداری از این فناوری در تهران، تبریز، اصفهان، کرج، شیراز و کیش در این مرحله است.

فناوری TDD-LTE برای اولین بار در سال ٢٠١٠ توسط شرکت اریکسون در هند مورد آزمایش قرار گرفت و توانست به نهایت سرعت ٨٠ مگابیت بر ثانیه برسد. این فناوری سال ٢٠١١ با همکاری چاینا موبایل و هواوی در ۶ شهر کشور چین عرضه شد و برای اولین بار در سال ٢٠١٣ در آمریکا به بهره‌برداری رسید.

فناوری‌های TDD-LTE وFDD-LTE دو فناوری موجود در نسل چهارم شبکه‌های موبایل (۴G) هستند که TDD-LTE برای اینترنت‌ ثابت و FDD-LTE برای برقراری تماس و اینترنت همراه استفاده می‌شود.

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216