امروز پنج شنبه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/24

راهکار هایی برای مقابله با اعتیاد به تلفن همراه و الکترونیک جات


پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۸۱ views
دسته: اخبار

علیرغم تلاش مسئولین کشور های مختلف برای نهادینه کردن استفاده مناسب و مدیریت شده از گجت های الکترونیک، هنوز هم کاربران کشور های در حال توسعه و برخی اقشار در کشور های پیشرفته به استفاده از الکترونیک جات و بخصوص تلفن های هوشمند اعتیاد دارند. در اینجا چهار راهکار برای کاهش میزان استفاده از گجت های الکترونیک را معرفی میکنیم.

بطور کلی میتوان گفت هر فعالیتی که شانس ابتلا به افسردگی را بالا ببرد منشا اعتیاد به الکترونیک جات در جهان مدرن محسوب می شود. از این رو همه فعالیت های معرفی شده در زیر نیز در نهایت سعی در بالا بردن امید به زندگی و شادی و نشاط شما در زندگی دارند. اما در هر صورت شاید عدم وجود فعالیت های زیر در زندگی افراد را بتوان اصلی ترین دلیل اعتیاد به الکترونیک جات دانست.

خود را با افراد هم هدف و دارای آرمان های مشابه خودتان احاطه کنید: هنگامی که در اطراف خود وجود انسان هایی را حس کنید که دارای اهدافی مشابه شما هستند بصورت طبیعی از بودن در کنار دیگران لذت خواهید برد و کمتر به انزوا و گوشه نشینی خواهید پرداخت. انزوا هم طبیعتا شما را به استفاده منفرد از گجت ها خواهند کشاند. کسانی که دارای مسیر مشترک با شما هستند به شما انگیزه ای برای کار بیشتر در محیط های اجتماعی میدهند و روند زندگی شما را فعال تر میکنند.

استرس را از زندگی خود حذف کنید: استرس باعث افزایش نا امیدی از حل مشکلات روزانه شما می شوند. این استرس چنانچه به موقع از زندگی شما حذف نشود سبب افزایش انزوای شما و پرداختن به فعالیت های اجتماعی در فضای مجازی بجای حقیقت زندگی میگردد. در زندگی امروز بسیاری از کاربران، اجتماعی بودن در فضای مجازی و داشتن دوستان فراوان در این فضا به اشتباه به اجتماعی بودن تعبیر میشود در حالی که این نوع از اجتماعی بودن فقط انزوا و نا رضایتی از وضع زندگی فرد را افزایش میدهد.

روابط خود را گرمتر کنید: اگر از رابطه گرم خود با دوستان و بخصوص اعضای خانواده خود اطمینان داشته باشید کمتر از آنها به انزوا پناه خواهید برد. با گرمتر کردن رابطه های خانوادگی و تلاش بیشتر در درک روابط خود با نزدیکانتان اشتیاق خود برای اجتماعی بودن در حقیقت زندگی را افزایش میدهید و نا خودآگاه خود را بیشتر در جمع آنان احساس خواهید کرد.

برای تفریح خود برنامه داشته باشید: شاید این مهمترین نکته برای کاهش احتمال اعتیاد به الکترونیک جات باشد. اگر شما از وجود برنامه ای مدون برای فعالیت های تفریحی خود در طول روزانه مطمئن باشید کمتر وقت خود را در اوقات بیکاری به کار های ساده چون پرداختن به شبکه های مجازی خواهید گذراند. بسیاری از ما بخاطر عدم برنامه ریزی برای اوقات بیکاری بلافاصله پس از پایان امور اصلی زندگی به ناچار به شبکه گجت های الکترونیکی و شبکه های مجازی پناه میبریم.

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216