امروز شنبه ۴ اسفند ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/02/23

دستاورد جدید چین در عرصه فضایی/ باز سوخت رسانی به ماهواره ها


جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ ۱۳۳ views
دسته: اخبار

موشک

چین در زمره معدود کشورهایی قرار گرفت که قادر به سوخت رسانی مجدد ماهواره ها در فضا است.

سامانه فضایی Tianyuan-۱ چین موفق به باز سوخت رسانی حداقل یک ماهواره در مدار زمین شد. این در حالی است که مقامات چینی در مورد چگونگی فرآیند آن توضیحی را ارائه نکرده اند.  چیزی که کاملا مشخص است، توانایی سوخت گیری مجدد ماهواه ها توسط صنعت فضایی چین است که می تواند منجر به طولانی تر شدن عمر ماموریت ماهواره ها در فضا شود.

سامانه سوخت رسانی مجدد ماهواره ها در فضا یک فناوری پیچیده محسوب می شود که توسط فضاپیمای توربوتیک (torobotic) امکان پذیر است.

این فناوری در حوزه صنعت هوا و فضای کشورها از جایگاه قابل توجهی برخوردار است و دسترسی به آن می تواند هزینه های کاوش در فضا را برای آنها به شدت کاهش دهد.

اکنون چین با بدست آوردن این دستاورد چشمگیر، رقییب جدی تری نسبت به گذشته برای کشورهای آمریکا و روسیه به حساب می آید.

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216