امروز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/21

دانلود Microsoft .NET Framework Redistributable Package – تمامی نسخه‌های بسته توزیع مجدد دات نت فریم ورک


یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۸۸ views

(۹۴/۵/۱۹) تغییرات:

– فعال ساز نسخه ۳.۵ ویندوز ۱۰ برای نصب از طریق DVD اضافه گردید!

بسیاری اوقات بعد از نصب انواع نرم افزارها با این پیغام مواجه می‌شویم که برنامه‌ای به نام Microsoft .NET Framework بر روی سیستم ما نصب نشده است و یا نرم افزار به نسخه خاصی از این برنامه نیاز دارد، در نتیجه نرم افزار ما به درستی کار نخواهد کرد و خطاهای متعددی می‌دهد؛ به همین جهت لازم است بدانیم این برنامه چیست و چرا نصب بودن آن تا این حد حائز اهمیت است.

Microsoft .NET Framework Redistributable Package به زبانی ساده یک چارچوب نرم افزاری است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه و در درجه اول بر روی سیستم عامل ویندوز نصب می‌شود، چارچوب دات‌نت شامل کتاب خانه‌های وسیع و زبان‌های مختلف برنامه نویسی است که سهولت زیادی در برنامه نویسی برای توسعه دهندگان به همراه می‌آورد.
نصب کردن این نرم افزار بر روی سیستم یکی از ضروریات کارکرد با ویندوز است، چرا که برنامه‌های زیادی با فریمورک دات نت نوشته شده‌اند، که اینگونه برنامه‌ها برای این که اجرا شوند نیاز به فایل‌هایی دارند که توسط این برنامه به سیستم اضافه می‌شوند.
به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که حتماً تمامی نسخه‌های مورد نیاز را نصب نموده تا جلوی بسیاری از پیغام‌های خطا را بگیرید.
دلیل تعدد نسخه‌های مختلف این نرم افزار چیست؟ آیا نصب چند نسخه مشکلی ایجاد می‌کند؟
مایکروسافت در هر نسخه از این بسته، قابلیت‌های جدیدی را معرفی می‌کند و طیف ویژگی‌های نرم افزاری این برنامه را افزایش می‌دهد.
متاسفانه در گذشته هر نسخه جدید از این بسته قابلیت سازگاری با نسخه‌های پیشین قبل از خود را نداشت و در حال حاضر نیز هر نسخه به صورت کاملاً مستقل عمل می‌کند بدون آن که در کار هر یک خللی ایجاد کنند.
این بسته از حدود ۱۲ سال پیش تا کنون در قالب ۹ نسخه اصلی ارائه شده است:
– نسخه ۱٫۰ (معرفی شده در بهمن ۱۳۸۰)
– نسخه ۱٫۱ (معرفی شده همراه با ویندوز سرور ۲۰۰۳)
– نسخه ۲٫۰ (معرفی شده همراه با ویندوز سرور R2 2003)
– نسخه ۳٫۰ (معرفی شده همراه با ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸)
– نسخه ۳٫۵ (معرفی شده همراه با ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2)
– نسخه ۴٫۰ (معرفی شده در فروردین ۱۳۸۹)
– نسخه ۴٫۵ (معرفی شده همراه با ویندوز ۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲)
– نسخه ۴٫۵٫۱ (معرفی شده همراه با ویندوز ۸٫۱ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ R2)
– نسخه ۴٫۵٫۲ (معرفی شده در اردیبهشت ۱۳۹۳)
– نسخه ۴٫۶ (معرفی شده همراه با ویندوز ۱۰)
توضیح برخی نکات راجع به نسخه‌های مختلف:

– نسخه‌های ۱٫۰ و ۱٫۱ بسیار قدیمی بوده، در حال حاضر فقط بر روی ویندوز XP پشتیبانی می‌شود و نصب آن جز در مواقع ضروری پیشنهاد نمی‌شود.

– نسخه‌های ۴٫۰ به بعد از ویندوز XP پشتیبانی نمی‌کنند، در نتیجه جدیدترین نسخه قابل نصب بر روی ویندوز XP نسخه ۴٫۰ است.

– بسته توزیع مجدد «۳٫۵ سرویس پک ۱» شامل تمامی نسخه‌ها و آپدیت‌های ۲٫۰ و ۳٫۰ و ۳٫۵ است و در صورت نصب این نسخه نیازی به نصب نسخه‌های ۲٫۰ و ۳٫۰ نیست؛ این بسته به طور پیش فرض بر روی ویندوزهای ۷ و ۸ و ۸٫۱ از قبل نصب شده و نیازی به نصب مجدد ندارد.

– نسخه ۴٫۶ قابلیت پشتیبانی از نسخه‌های قبلی ۴ را دارد و در صورت نصب نسخه ۴٫۶ نیازی به نصب نسخه ۴٫۰ و ۴٫۵ و ۴٫۵٫۱ و ۴٫۵٫۲ نیست.

– نسخه‌هایی که دیگر کاربردی ندارند و با نسخه‌های بالاتر جایگزین شده‌اند را به علت جلوگیری از سردرگمی کاربران برای دانلود قرار نداده‌ایم.

توضیح مشکل نسخه ۳٫۵ بر روی ویندوز ۸ و ۸٫۱:
نسخه‌ی ۳٫۵ این برنامه به طور پیش فرض در ویندوزهای ۸ و ۸٫۱ نصب شده است ولی به دلیل استفاده اندک، این نسخه در ویندوز غیر فعال گردیده است و در حالت عادی اجرا نمی‌شود.
وقتی برنامه‌ای را که نیاز به نسخه ۳٫۵ دارد را اجرا کنید ویندوز به شما پیغام می‌دهد که باید نسخه ۳٫۵ فعال گردد و به همین ترتیب ویندوز به اینترنت متصل شده و فایل‌های مورد نیاز خود را از اینترنت جهت راه اندازی نسخه ۳٫۵ دانلود می‌کند، برای سهولت بیشتر فعال ساز نسخه ۳٫۵ برای هر دو ویندوز ۸ و ۸٫۱ قرار داده است تا بدون نیاز به اینترنت بتوانید این نسخه را بر روی سیستم خود فعال کنید.

پیشنهاد می‌شود فعال ساز نسخه ۳٫۵ را دقیقاً بعد از نصب ویندوز و قبل از نصب هرگونه آپدیت‌های ویندوز انجام دهید.

معرفی نسخه جدید ۴٫۶:
نسخه ۴٫۶ آپدیتی همه جانبه برای نسخه ۴٫۵ است که از مهم‌ترین ویژگی‌های آن می‌توان به پشتیبانی از نسخه ششم زبان #C، افزودن پشتیبانی برای DPI های بالا در برنامه‌های ویندوز فرم و WPF، پشتیبانی از فریم ورک مفسر Roslyn معرفی شده در Visual Studio 2015 و همچنین مفسر آنی (JIT) جدید RyuJIT اشاره کرد.

راهنمای نصب

توجه: فایل‌های قرار داده شده از هر دو نوع سیستم 32 و 64 بیتی پشتیبانی می‌کنند. - در قسمت دانلود فقط نسخه‌های مربوط به ویندوز خود را دانلود و نصب نمایید و از نصب نسخه‌های دیگر خودداری کنید. - برای نصب هر نسخه بعد از استخراج سازی فایل فشرده، فایل Setup را اجرا کرده و مراحل نصب را ادامه دهید.

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216