امروز دوشنبه ۲ مهر ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2018/09/24

تماشا کنید: در صورت شلیک گلوله در فضای بدون جاذبه چه رخ می‌دهد؟


دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴ ۱۵۳ views
دسته: اخبار

 

شلیک گلوله ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که اگر گلوله‌ای در فضای بدون نیروی جاذبه شلیک کنیم چه پیش خواهد آمد؟ در ادامه به بررسی این اتفاق بپردازیم.

شاید تا به حال برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که در صورت شلیک یک گلوله در فضایی با نیروی جاذبه کم یا حتی بدون نیروی جاذبه چه رخ خواهد داد؟

ابتدا باید گفت که حتی فضانوردانی که در اطراف زمین قرار گرفته‌اند تقریبا همان نیروی جاذبه‌ای را احساس می‌کنند که ما بر روی زمین احساس می‌کنیم. اما سرعت زاویه‌ای این افراد با سرعتی که زمین از آن‌ها دور می‌شود برابری کرده و مانع از برخورد آن‌ها با زمین می‌شود و در واقع این افراد به دور سیاره‌ی ما می‌چرخند.

newtoncannonball

در واقع اگر گلوله را در فضای دارای نیروی جاذبه کم شلیک کنیم گلوله پس از طی مسیری و دور زدن سیاره‌ی مورد نظر به محل شلیک خود بازخواهد گشت.

سوال دیگر این است که آیا اگر گلوله‌ای شلیک کنیم چه زمانی به خورشید برخورد خواهد کرد؟ در پاسخ باید گفت که هیچ گاه گلوله برخورد نخواهد کرد؛ اما چرا؟ جهان همواره در حال گسترش است و خورشید نیز مانند سایر اجرام آسمانی به سمت بیرون مرکز خود در حال حرکت است. این سرعت بسیار بالا است و سرعت گلوله در مقایسه با آن ناچیز است. به این دلیل گلوله هیچ گاه به خورشید نخواهد رسید.

جواب سوالات بالا و بسیاری سوالات دیگر را می‌توانید در ویدئوی زیر به صورت کامل ببینید:

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی

Processing your request, Please wait....

برچسب ها


کلمه رمز جهت بازگشايي فايل فشرده عبارت www.digidownload.ir مي باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

آمار سایت

 • ۵۳۹
 • ۱۱۰
 • ۱۵۸
 • ۵۶
 • ۵,۰۵۶
 • ۲۸,۵۵۳
 • ۸۴,۲۴۰
 • ۲,۸۱۵,۲۵۷
 • ۶۵,۷۴۰
 • ۳۸
 • ۵,۳۱۵