امروز دوشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/21

تعرفه اینترنت ایران جزء ۴ کشور ارزان در دنیا است


پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۷۹ views
دسته: اخبار

محمود واعظی صبح امروز با حضور در ساختمان مرکزی شرکت ارتباطات سیار ایران، پروژه های مربوط به تلفن همراه شبکه اپراتور همراه اول را افتتاح کرد.

وی با تاکید بر لزوم بومی سازی خدمات ارزش افزوده تلفن همراه گفت: باید محصولات نرم افزاری و سخت افزاری در داخل کشور تولید شود.وی با اشاره به مهاجرت نخبگان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات که طی سال گذشته معکوس شده است، ادامه داد: بر اساس آمار دانشگاه شریف هم اکنون بسیاری از نخبگان حوزه فناوری اطلاعات که پیش از این به خارج مهاجرت کرده بودند، به داخل کشور بازگشته و در شرکت های جانبی حوزه فناوری اطلاعات مشغول به کار شده اند.وزیر ارتباطات با تاکید بر پیشرفت نرم افزاری در این حوزه در مورد لزوم رقابت سالم میان اپراتورهای تلفن همراه، خاطرنشان کرد: با رقابت تخریبی مخالفیم و باید کیفیت و تعادل در حوزه تعرفه خدمات رعایت شود.

وزیر ارتباطات اجرای طرح جابجایی اپراتورها بدون تغییر شماره را از جمله طرح هایی عنوان کرد که می تواند رقابت واقعی را میان اپراتورهای تلفن همراه عملیاتی کند و گفت: همچنین پروژه اپراتورهای مجازی می تواند باعث رقابت، نوآوری و تحول در حوزه تلفن همراه شود.

گلایه از پوشش جاده ای تلفن همراه

وزیر ارتباطات با اشاره به سرمایه گذاری صورت گرفته در حوزه تلفن همراه شبکه اپراتور همراه اول گفت: آینده خوبی پیش روی این اپراتور است، چراکه این اپراتور پیشرو تنها به پوشش شهری کفایت نکرده و پوشش شبکه جاده ای و روستایی را نیز مد نظر قرار داده است.

واعظی با بیان اینکه در دنیای فعلی جاده اصلی و فرعی دیگر معنایی ندارد، ادامه داد: باید بستری فراهم شود که تمامی مردم در تمام نقاط ایران بتوانند از موبایل استفاده کنند و اپراتوری پیشرو خواهد بود که این اولویت را مد نظر قرار دهد.

وی با اشاره به پوشش ۸۷ درصدی شبکه همراه اول در روستاها، گفت: این آمار از نظر ما قابل قبول است اما بسیاری از روستایی ها این را نمی پذیرند و از پوشش جاده ای نیز گلایه دارند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای شبکه ملی اطلاعات بر مبنای دسترسی آزاد مردم به اطلاعات و تحقق حقوق شهروندی، گفت: با گسترش شبکه های ارتباطی و اجتماعی در داخل کشور، اپراتورها می توانند سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه داشته باشند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با شبکه ملی اطلاعات، اپراتورهای موبایل باید سرویس دهی کنند، گفت: با توجه به مشکلات توسعه ای شبکه مخابرات کشور، امید ما به سمت اپراتورهای موبایل است که می تواند نقش تکمیل کننده شبکه ملی اطلاعات را ایفا کنند.

اجرای رجیستری گوشی تلفن همراه

وزیر ارتباطات در مورد ثبت گوشی های وارداتی به کشور در شبکه تلفن همراه گفت: هم اکنون در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، این موضوع بررسی شده و دو جلسه نیز در این زمینه برگزار شده است.

وی با بیان اینکه هنوز تصمیم گیری نهایی در زمینه زمان اجرای طرح رجیستری گوشی موبایل قبل از ورود به کشور انجام نشده است، افزود: اما دو نماینده از وزارت ارتباطات در این کمیته حضور دارند و به زودی تصمیم گیری در این زمینه انجام می شود.وی اجرای طرح ثبت گوشی های وارداتی را جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه و نیز کشف گوشی های مسروقه عنوان کرد.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه وضعیت سرویس دهی و کیفیت شبکه همراه اول بهتر شده است، گفت: در سال گذشته و در مقطعی به دلیل نوسازی این شبکه مردم با مشکلاتی در سرویس دهی و پوشش شبکه همراه اول مواجه بودند که ما از مردم خواستیم صبور باشند. هم اکنون آمار نشان می دهد وضع بهتری در شبکه همراه اول برقرار است و تمام موارد مربوط به این شبکه به صورت آنلاین تحت کنترل سرویس های نظارتی همراه اول قرار دارد تا خدمات با کیفیت به مشترکان عرضه شود.

وی با اشاره به کمبود شماره گذاری تلفن همراه (نامبرینگ) گفت: دو هفته قبل و به درخواست دو اپراتور همراه اول و ایرانسل، دو بلوک ده میلیون شماره ای به این دو اپراتور تعلق گرفته است.

بررسی حق السهم دولت از محل فروش اپلیکیشن ها

واعظی با تاکید بر حمایت از تولید اپلیکیشن های تلفن همراه گفت: در کمیسیون تنظیم مقررات، در حال بررسی طرحی هستیم تا سازوکاری برای تعیین حق السهم دولت از محل فروش اپلیکیشن ها با تاکید بر در نظر گرفتن سود شرکتهای تولید کننده و نیز اپراتورها اندیشیده شود.

وی گفت باید هم تولید کنندگان و هم اپراتورها در این زمینه منفعت داشته باشند. همچنین اپراتورهای موبایل به دنبال قرارداد با دانشگاه ها برای افزایش سهم محتوای داخلی در این بخش هستند.

ایران در بین چهار کشور ارزان در تعرفه اینترنت

وزیر ارتباطات در مورد قیمت اینترنت موبایل گفت: تعرفه اینترنت ایران جزء ۴ کشور ارزان در دنیا است.وی با اشاره به اینکه کشوری را نمی شناسم که اینترنت رایگان ارائه دهد، گفت: بر اساس آمارهایی که اتحادیه جهانی مخابرات داده است، اینترنت ایران نه تنها در منطقه و آسیا بلکه در اروپا نیز جزء اینترنت ارزان محسوب می شود.

ودایع مشترکان همراه اول باقی می ماند

وزیر ارتباطات در مورد ودایع مشترکان سیم کارتهای دائمی همراه اول که نزد این اپراتور است، گفت: با اجرای طرح ترابردپذیری تلفن همراه، ودایع مشترکان تلفن همراه اول همچنان به نام این مشترکان باقی می ماند و مشترکان از این بابت نباید نگران باشند.

وی گفت: در اجرای این طرح مشترک با تغییر اپراتور خود، می تواند از خدمات اپراتور دیگر استفاده کند اما این به معنای آن نیست که دیگر ودایع این مشترکان منتقل می شود. با حضور وزیر ارتباطات، استاندار تهران و دکتر معتمدی وزیر اسبق ارتباطات و معاونان این وزارت خانه، ده پروژه همراه اول با سرمایه گذاری ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صبح امروز افتتاح شد.

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216