امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/22

آیا بالاخره تلگرام تسلیم خواسته مقامات ایرانی شد؟!


جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳۳ views
دسته: اخبار

این روزها شایعات پیرامون انتقال سرور های برخی از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام به داخل کشور زیاد شده که به تازگی دبیر شورای عالی فضای مجازی حرف های جدید در این خصوص زده است.

ابوالحسن فیروزآبادی در مورد هک تلگرام گفت: «هک تلگرام صحت نداشت و تا‌کنون هم این موضوع تایید نشده است ولی اپلیکیشن تلگرام برای حمله، مناسب است. این شبکه وب بیس بوده و قابلیت خزش دارد. تلگرام یک برنامه‌ی Open Source است که شرایط را برای نفوذ و به خطر انداختن حریم خصوصی مردم در تلگرام فراهم می‌کند.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی ادامه داد: «در واقع نرم افزارهای دارای ساختاری همانند تلگرام، پلتفرم مناسبی برای هک هستند. به همین دلیل افرادی که از این اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند به حریم خصوصی‌شان توجه داشته باشند. باید کاربران اینترنتی فرض را بر این بگیرند که اطلاعاتشان در دسترس دیگران قرار می‌گیرد. به همین دلایل اصرار داریم طرحی را داشته باشیم که به زودی بتوانیم شاهد شبکه‌های اجتماعی بومی بوده یا اینکه شبکه‌های خارجی با رعایت استانداردها، سرورهای خود را به داخل کشور منتقل کنند.»

فیروزآبادی در هاست کردن سرورهای شبکه‌های اجتماعی خارجی در ایران اعلام کرد: «انتقال این سرورها به داخل کشور کار ساده‌ای نیست. بیش از هزار سرور داده‌های کاربران ایرانی تلگرام را ذخیره‌سازی و پردازش می‌کنند. مدیریت ۲۰ میلیون کاربر ایرانی که اطلاعات صوتی تصویری و متنی‌ را برای مدت طولانی نگهداری و پردازش می‌کنند، کار دشواری است.»

او افزود: «برای اجرایی کردن این موضوع، نیاز به دیتاسنتر مناسبی است که شاید در داخل کشور به راحتی نتوانیم این دیتاسنتر را فراهم کنیم و چنین کاری نیاز به زمان دارد.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: «هم‌اکنون تلگرام اعلام تمایل رسمی کرده که سرورهایش را به داخل کشور بیاورد. ما برای این کار زمان گذاشته‌ایم و امیدوار هستیم که در این مدت زمان تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی به سطح مطلوبی که مطلوب ما هست، برسند. البته به دنبال اعلام ما تعداد زیادی از شبکه‌های خارجی برای انتقال سرورهایشان به ایران اعلام آمادگی کردند که به دلیل وجود این موضوع در مرحله مذاکره نمی‌توانیم نامی از آنها اعلام کنیم.»

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216