امروز سه شنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ برابر است با 2019/01/22

آموزش برطرف نمودن ۱۰ مشکل عمده در آیفون


پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲۷ views
دسته: اخبار

 

 گوشی های تلفن همراه ممکن است هر روز با یک مشکل مواجه شوند به همین دلیل بهتر است شما همه روش های برطرف نمودن مشکلات را در دستگاه خود بدانید تا از کارکردن با گوشی خود خحسته نشوید.در این قسمت با همراه باشید تا روش برطرف نمودن ۱۰ مشکل عمده در آیفون را به شما آموزش دهیم.

۱- مشکل: پر شدن صفحه نمایش به وسیله آیکون ها

شنیدن گزارشی مبنی بر پر شدن صفحه نمایش به وسیله آیکون ها در آیفون، دیگر امری شایع شده است. این مشکل باعث سخت شدن کار با گوشی برای کاربران می شود. اگر شانس داشته باشید و این مشکل به دلیل ویژگیZoom باشد آنگاه برطرف کردن آن بسیار آسان است.

راه حل:

◄ سه انگشتِ خود را کنار یکدیگر نگاه داشته و ۲ بار بر روی صفحه ضربه بزنید و خواهید دید که همه چیز به حالت عادی باز خواهد گشت.

◄ برای اینکه مطمئن شوید که این اتفاق دوباره رخ نخواهد داد، به مسیر Setting> General> Accessibilityرفته و Zoom را خاموش نمایید.


۲- مشکل: نشنیدن صدا در حین مکالمه

◄ عده ای کمی از مردم مشکلی را تجربه کردند که در حین برقراری تماس صدای فردی که با آن تماس گرفته بودند را نمی شنیدند. آن ها به صورت عادی می توانند تماسی را دریافت کرده یا تماس بگیرند، ولی یا نمی توانند صدای طرف مقابل را بشنوند ویا صدای آن ها گنگ است، حتی وقتی درجه صدا تا آخر می باشد.

راه حل های بالقوه:

◄ از دکمه بالا بردن صدا استفاده کرده و مطمئن شوید که درجه صدای زنگ نمایش داده شود نه درجه صدای هدفون.

◄ مطمئن شوید که هیچ چیزی اسپیکر را نپوشانده باشد. برچسب محافظ صفحه، جلد، یا حتی گردوغبار می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. با استفاده از یک مسواک یا فشار هوا اسپیکر را تمیز نمایید.

◄ مطمئن شوید که چیزی به پورت هدفون متصل نیست. می توانید هدفون را متصل کرده و مجددا بکشید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

◄ بلوتوث را خاموش کنید تا مطمئن شوید که به هدست یا سیستم ماشین متصل نیستید. اگر به طور معمول از دستگاه بلوتوث استفاده می کنید، به آن متصل شده و سپس ارتباط را قطع کنید تا ببینید تغییر ایجاد می شود یا خیر.

◄ به منوی Settings > General > Accessibility رفته و Phone Noise Cancelation را خاموش کنید.

◄ در هنگام تماس از حالت اسپیکر استفاده نمایید تا ببینید که آیا مشکل حل شده یا خیر.

◄ بعد از اینکه روش های بالا را امتحان کردید، گوشی خود را به وسیله پایین نگاه داشتن دکمه هایSleep/Wake و Home برای ۱۰ ثانیه ریست کنید.

◄ اگر هنوز هم این مشکل را داشتید به اپل مراجعه نمایید.


۳- مشکل: عدم شارژ iPhone 

شنیده شده که تعدادی از خریداران iPhone قادر به شارژ گوشی خود نبوده اند. آن ها به صورت عادی شارژر را متصل کرده ولی قادر به شارژ نبودند.

راه حل های بالقوه:

◄ سعی کنید از پریز، کابل و شارژر دیگری استفاده نمایید.

◄ کانکتور کابل و پورت آیفون خود را بررسی کنید. مطمئن شوید که تمیز باشند و خاک نگرفته باشند. می توانید به وسیله فشار هوا آن ها را تمیز نمایید.

◄ برخی گزارش داده اند که اگر کابل خود را در محیط های مرطوب بگذارید، کانکتور پوسیده می شود. اگر کابل خیس است نباید آن را متصل نمایید زیرا به پورت آیفون هم صدمه خواهید زد. اگر به نظر پوسیده بود یا چیزی در آن بود که نمی توانستید آن را برطرف نمایید، به فروشگاه اپل رفته و یک جایگزین تهیه نمایید.

◄ در هنگام اتصال شارژر به گوشی، دکمه های Sleep/Wake و Home را برای ۱۰ ثانیه پایین نگاه داشته تا آرم اپل نمایان شود.


۴- مشکل: خطای نبود سیم کارت

تعدادی کمی با مشکلی روبه رو شده اند که در آن iPhone  سیم کارت را نمی خواند. پیغام آن ممکن است ” Invalid SIM” یا ” No SIM card installed” باشد.

راه حل های بالقوه:

◄ حالت پرواز را خاموش و روشن کنید.

◄ گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

◄ اگر به تازگی سیم کارت خود را وارد کرده اید، ممکن است سیم کارت کثیف یا آسیب دیده باشد. سیم را در آورده و آن بررسی نمایید. می توانید به وسیله پاک کن کثیفی های روی سیم را تمیز کرده و مجددا آن را وارد نمایید.

◄ با رفتن به منوی Settings > General > About از بِروز بودن نرم افزاری گوشی خود مطمئن شوید.

◄ سیم کارت را بر روی دستگاه دیگری تست نمایید یا سیم کارت دیگری را وارد آیفون خود کنید.

◄ اگر مشکل حل نشد به اپل مراجعه نمایید.


۵- مشکل: عدم کارکرد بلوتوث

بسیار از کاربران iPhone 6 و iPhone 6 Plus با اتصال بلوتوث به دستگاه های دیگر، به خصوص سیستم ماشین مشکل دارند. برخی از افراد نمی توانند به سیستم تماس درون ماشین متصل شوند و برخی قادر به هیچگونه اتصال بلوتوث نیستند. به نظر نمی رسد که مشکل مختص تولید کننده خاصی باشد. این گزارش ها مربوط به تعداد مدل های مختلف ماشین بوده است.

راه حل های بالقوه:

◄ باید تمام دستگاه های جفت شده را از ماشین یا دستگاه دیگر خود پاک نمایید. حالا در آیفون خود به منویSettings > General > Reset > Reset Network Settings بروید. حالا کلیدهای Sleep/Wake و Home را نگاه دارید تا آرام اپل را ببینید. مطمئن شوید که ماشین یا سایر دستگاه های شما قابل رویت باشند.

◄ برخی افراد بعد از بازگشت به تنظیمات کارخانه موفق به اتصال شده اند.


۶- مشکل: عدم پاسخ صفحه نمایش لمسی

برخی افراد گزارش داده اند که صفحه نمایش لمسی iPhone  آن ها به طور اتفاقی پاسخ نمی دهد. به نظر می رسد که این مشکل به شکل مشکل کیبورد نمایان می شود که کلید های کیبورد در حالت عمودی کار نمی کنند، ولی برخی عدم کار کردن آن را در هر حالتی گزارش کرده اند.

راه حل های بالقوه:

◄ اولین راه حل ریست کردن iPhone  به وسیله نگاه داشتن کلیدهای Sleep/Walk و Home است. مشکل ممکن است باز گردد.

◄ برخی کاربران با رفتن به منوی Settings > General > Reset > Reset All Settings بر این مشکل غلبه کرده اند.

◄ برخی با بازگشت به تنظیمات کارخانه این مشکل را حل نموده اند، ولی اگر این کار را انجام دهید همه اطلاعات خود را از دست خواهید داد، پس ابتدا روش های بالا را آزمایش کنید. برخی گزارش کرده اند که ریست به وسیله iTunes و iCloud مشکل آن ها را حل کرده است.


۷- مشکل: کیبورد عمودی

برخی گزارش داده اند که بعد از تعویض به حالت عمودی، کیبورد به مشکل بر می خورد. ردیف بالای حروف و ردیف پیشبینی متن بر روی یکدیگر قرار می گیرند. در برخی موارد هم عکس های دیگری بر روی هم قرار گرفته و نوشتن را مشکل می کند. به نظر می رسد که برخی کلیدها کار نمی کنند. این مشکل معمولا در iMessages و SMS که از کیبورد محلی استفاده می کنند رخ می دهد. همچنین گزارش های مبنی بر خالی بودن قسمتی از منطقه نوشتاری و برش نوشته ها وجود دارد.

راه کارها:

◄ آیفون را خاموش و روشن نمایید. مشکل به طور موقت رفع خواهد شد.

◄ به منوی Settings > Messages رفته و Raise to Listen را خاموش کنید.

◄ به منوی Settings > General > Accessibility رفته و Button Shapes را روشن کنید. به نظر می رسد که این روش به عده ای کمک کرده است.

◄ به منوی Settings > General > Accessibility و Zoom را روشن کنید.

◄ از یک برنامه کیبورد دیگر استفاده نمایید.

راه حل های بلقوه:

◄ این مشکل ممکن است به دلیل تنظیمات نسخه پشتیبان قبلی باشد. اگر یک آیفون قدیمی داشته اید و به وسیله پشتیبان آن بازیابی را انجام داده اید. به منوی Settings > General > Reset > Reset All Settings و ببینید که تغییری ایجاد می شود یا خیر. این کار هیچگونه اطلاعاتی را حذف نمی کند.


۸- باگ: کرش شدن های تصادفی و بوت نشدن گوشی

برخی دارندگان iPhone  به مشکلی برخورده اند که آیفون آن ها بدون هیچ دلیلی کرش می کند. برای برخی مردم iPhone 6 بوت نشده و خاموش و روشن می شود و بالا نمی آید. این اتفاق در هنگام اجرای یک برنامه و نمایش صفحه آبی یا قرمز رخ می دهد. این مشکل به طور وسیعی در دستگاههایی که ظرفیت ذخیره سازی آنها بالا بوده، بوجود می آید.

راه حل های بالقوه:

◄ ممکن است این مشکل به دلیل تنظیمات قدیمی یا برنامه خاصی باشد. می توانید بازگشت به تنظیمات کارخانه را امتحان کرده و سپس برنامه های خود را نصب نمایید. ولی این یک روش معمول بوده و ممکن است که کار نکنند.

◄ اگر این یک مشکل سخت افزاری باشد، اپل باید یک گوشی جدید به شما بدهد. اگر مشکل به دلیل حافظه داخلی شما باشد، اپل گوشی شما را تعویض خواهد کرد.

◄ اگر مشکل نرم افزاری باشد، بروزرسانی های بعدی IOS آن را برطرف خواهد کرد.


۹- مشکل: رنگ رفتگی نوار پلاستیکی

iPhone 6 و iPhone 6 Plus یک نوار پلاستیکی در بدنه خود دارند تا مطمئن شوند که آنتن توانایی دریافت سیگنال را دارد. متاسفانه آن ها توفیق اجباری هستند، زیرا بسیاری از مردم آن ها را زشت توصیف کرده اند. برخی دارندگان با گذاشتن گوشی در جیب شلوارهای تنگ با مشکل رنگ رفتگی نوار سفید پلاستیکی در مدل طلایی روبرو شده اند.

راه کارها:

◄ یک قاب برای آیفون خود تهیه کنید، این دستگاه شکننده است (اگر آن را بیندازید) بنابراین در هر صورت خرید یک قاب ضروری بوده و جلوی این مشکل را می گیرد.


۱۰- مشکل: رفتارهای عجیب هدفون

برخی نیز با به کار گیری هدفون خود در iPhone  مشکل داشته اند. برخی از این مشکلات، رفتارهای عجیب هدفون، نویز، اجرای خودکار Siri و بستن خودکار موسیقی و عدم کار کرد کنترل صدا در دستگاه هستند.

راه حل های بالقوه:

◄ با مقداری فشار هوا یا دمیدن به درون پورت هدفون گوشی آن را تمیز کنید تا مطمئن شوید که کثیفی و گردوغباری در آنجا وجود ندارد که باعث ایجاد مشکل شود.

◄ اگر از هدفون iPhone  یا سایر محصولات رسمی آیفون استفاده می کنید و صدا را بد می شنوید، بررسی کنید تا هدفون به درستی متصل شده باشد.

◄ افرادی که از هدفون های دیگر استفاده می کنند، به خصوص اگر دارای میکروفون است، به نظر می رسد که این محصولات، سهوا Siri را فعال می کنند. این اتفاق ممکن است به دلیل لمس بالای آیفون به وسیله فلز فیش باشد. برخی با قرار دادن چسب و پلاستیک این مشکل را برطرف کرده اند.

◄ اگر مشکل ادامه داشت، احتمالا سخت افزاری است. به تعمیرکار مراجعه کنید تا گوشی شما را بررسی نمایند. اگر نتوانند مشکل را برطرف کنند، می بایست آن را تعویض کنند.

 

راهنمای نصب

سیستم مورد نیاز

راهنمای دانلود

جهت دانلود ابتدا روي لينک مربوطه در پايين مطالب کليک کنيد و سپس منتظر بمانيد تا دانلود آغاز شود، در صورتي که از نرم افزار هاي مديريت دانلود استفاده نمي کنيد به شما پيشنهاد مي کنيم که جهت تسريع در دريافت اطلاعات و مديريت کامل مطالب در حال دانلود حتما از نرم افزار هاي مديريت دانلود بخصوص نرم افزار قدرتمند IDM استفاده نمائيد.
کلمه رمز جهت بازگشايي کليه فايل هاي فشرده www.digidownload.irمي باشد. تمامي حروف را مي بايست به صورت کوچک تايپ کنيد و در هنگام تايپ به وضعيت فارسي يا انگليسي بودن کيبورد خود نيز توجه داشته باشيد همچنين بهتر است کلمه رمز را تايپ کنيد و از Copy Paste آن خود داري نماييد. اطلاعات قرار داده شده براي دانلود به منظور کاهش حجم و دريافت سريعتر فشرده سازي شده اند، براي خارج سازي فايل ها از حالت فشرده مي توانيد از نرم افزار Winrar و يا مشابه آن استفاده نمائيد. فايل هايي که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمتiso هستند مي بايستي ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero بر روي سي دي يا دي وي دي رايت شوند و سپس مورد استفاده قرار گيرند. فايل هاي کرک و Keygen ها به دليل ماهيت عملکرد شان در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتي ويروس ها به عنوان فايل خطرناک شناسايي شوند در اين گونه مواقع به صورت موقت آنتي ويروس خود را غير فعال کنيد.
در صورتي که لينک هاي مطالب دچار مشکل شده باشند مي توانيد از طريق گزارش خرابي نسبت به پيگري آن اقدام نمائيد تا در اسرع وقت لينک ها توسط ما تصحيح شوند.
براي دريافت راهنمايي در مورد مطالب مي توانيد در بخش نظرات سايت مشکل خود را مطرح نماييد تا شما را راهنمايي کنيم.

گزارش خرابی


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function split() in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php:216 Stack trace: #0 /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php(202): wprp_report_form('') #1 /home/digidow2/public_html/wp-content/themes/digidownload/single.php(610): wprp(true) #2 /home/digidow2/public_html/wp-includes/template-loader.php(74): include('/home/digidow2/...') #3 /home/digidow2/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/digidow2/...') #4 /home/digidow2/public_html/index.php(17): require('/home/digidow2/...') #5 {main} thrown in /home/digidow2/public_html/wp-content/plugins/wp-reportpost/main.php on line 216